9-11/6 HOPPNING STOCKHOLM 1944
Svår A bed A
1. Löjtnant H Wikne - Avance
2. Ryttmästare N Ankarcrona - Kahouanne
3. H K H Prins Gustaf Adolf - Rockaway
4. Kapten C Smith - Lord
4. Löjtnant O Kjellander - Tavast
Svår B bed A
1. Kapten C Smith - Lord
2. Fänrik A Gernandt - Ney
3. Löjtnant I Swedrup - Comtesse
4. Ryttmästare N Ankarcrona - Sampo
Msv A bed A
1. Major A Welin Banjo
2. Löjtnant K-Å Hultberg - Embla
3. Ryttmästare K Wiksell - Veronica
4. Löjtnant H Zätterström - Babar
5. Ryttmästare M af Petersens - Alpen Boy
Msv B Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Ryttmästare K Wiksell - Veronica, Ryttmästare G Frisén - Miss Kiddy, Löjtnant H Zätterström - Babar, Överste H G:son Lagercrantz - Loppan)
Msv B bed A
1. Major A Welin - Bonita
2. Ryttmästare K Wiksell - Veronica
3. Löjtnant A Dahl - Prior
4. Major A Welin - Banjo
5. Löjtnant E Sörensen - Blåtunga
6. Löjtnant L E Backsell - Tamerlan
7. Löjtnant G T:son Hedén - Ormen Långe
8. Ryttmästare G Bernström - Skandia
LA bed C
1. Löjtnant A Dahl - Prior
2. Major A Welin - Sefyr
3. Ryttmästare K Wiksell - Veronica
4. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
5. Ryttmästare M af Petersens - Alpen Boy
6. Löjtnant E Hedenstierna - Happy Smile
7. Major S Lindström - Puck
8. Fänrik W Boris-Möller - Niklas
9. Kapten O Stahre - Patrik
LA bed A
1. Löjtnant J Key - Cocotte
2. Sergeant S Lang - Drabant
3. Löjtnant S Kuylenstjerna - Fancy
4. Fänrik G Zachrisson - Iris
5. Fänrik Greve A Lewenhaupt - Intermezzo
6. Löjtnant E Sörensen - Blåtunga
7. Stj N Tuwesson - Fix
8. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
9. Kapten H Brusewitz - Kung Orre
10. Reg. kassör H Thörnqvist - Svarten
LA bed A Lagtävlan
1. Kungliga Wendes artilleriregemente
(Styckjunkare N Tuwesson - Fix, Styckjunkare Å Y Viebke - Garibaldi, Styckjunkare A Rosenqvist - Humor, Sergeant R S Viebke - Xante)
Barriärhoppning
1. Major A Welin - Bonita 1,60m
2. Löjtnant I Swedrup - Comtesse 1,50m
3. Löjtnant C H Grönhagen - Wasco 1,40m
3. Ryttmästare M af Petersens - Alpen Boy 1,40m
1. Löjtnant H Wikne - Avance
2. Ryttmästare N Ankarcrona - Kahouanne
3. H K H Prins Gustaf Adolf - Rockaway
4. Kapten C Smith - Lord
4. Löjtnant O Kjellander - Tavast
Svår B bed A
1. Kapten C Smith - Lord
2. Fänrik A Gernandt - Ney
3. Löjtnant I Swedrup - Comtesse
4. Ryttmästare N Ankarcrona - Sampo
Msv A bed A
1. Major A Welin Banjo
2. Löjtnant K-Å Hultberg - Embla
3. Ryttmästare K Wiksell - Veronica
4. Löjtnant H Zätterström - Babar
5. Ryttmästare M af Petersens - Alpen Boy
Msv B Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Ryttmästare K Wiksell - Veronica, Ryttmästare G Frisén - Miss Kiddy, Löjtnant H Zätterström - Babar, Överste H G:son Lagercrantz - Loppan)
Msv B bed A
1. Major A Welin - Bonita
2. Ryttmästare K Wiksell - Veronica
3. Löjtnant A Dahl - Prior
4. Major A Welin - Banjo
5. Löjtnant E Sörensen - Blåtunga
6. Löjtnant L E Backsell - Tamerlan
7. Löjtnant G T:son Hedén - Ormen Långe
8. Ryttmästare G Bernström - Skandia
LA bed C
1. Löjtnant A Dahl - Prior
2. Major A Welin - Sefyr
3. Ryttmästare K Wiksell - Veronica
4. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
5. Ryttmästare M af Petersens - Alpen Boy
6. Löjtnant E Hedenstierna - Happy Smile
7. Major S Lindström - Puck
8. Fänrik W Boris-Möller - Niklas
9. Kapten O Stahre - Patrik
LA bed A
1. Löjtnant J Key - Cocotte
2. Sergeant S Lang - Drabant
3. Löjtnant S Kuylenstjerna - Fancy
4. Fänrik G Zachrisson - Iris
5. Fänrik Greve A Lewenhaupt - Intermezzo
6. Löjtnant E Sörensen - Blåtunga
7. Stj N Tuwesson - Fix
8. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
9. Kapten H Brusewitz - Kung Orre
10. Reg. kassör H Thörnqvist - Svarten
LA bed A Lagtävlan
1. Kungliga Wendes artilleriregemente
(Styckjunkare N Tuwesson - Fix, Styckjunkare Å Y Viebke - Garibaldi, Styckjunkare A Rosenqvist - Humor, Sergeant R S Viebke - Xante)
Barriärhoppning
1. Major A Welin - Bonita 1,60m
2. Löjtnant I Swedrup - Comtesse 1,50m
3. Löjtnant C H Grönhagen - Wasco 1,40m
3. Ryttmästare M af Petersens - Alpen Boy 1,40m