8-11/5 HOPPNING STOCKHOLM 1914
Svårare
1. Löjtnant Greve Ch Lewenhaupt - Arno
2. Löjtnant F Martin - Kirk Kilisse
3. Löjtnant B Kjellgren - Camembert
4. Underlöjtnant Å Lundström - Wallon
5. Underlöjtnant A Mollstadius - Dido
6. Löjtnant J Swartling - Stella
Svårare
1. Kapten R Lovén - Asta
2. Löjtnant Greve G Hamilton - Sapeur
3. Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva
4. Kapten I Holmquist - Miss Sonja
5. Underlöjtnant A Ståhle - Gri-Gri
6. Löjtnant H Tauson - Indra
7. Underlöjtnant C Dahlgren - Minette
Msv
1. Löjtnant P Malmsten - Why Not
2. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Xenia
3. Underlöjtnant A Hedberg - Sapristi
4. Löjtnant F Martin - Fanfar xx
5. Löjtnant C König - Corea
6. Löjtnant Greve G Hamilton - Reward
7. Löjtnant C Rosenblad - White Star
8. Kapten I Holmquist - Miss Sonja
9. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Bombard
10. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus Minerva
11. Underlöjtnant C G Bildt - Putte
12. Underlöjtnant A Ståhle - Gri-Gri
13. Löjtnant O Philipson - Sussi
14. Löjtnant H Tauson - Indra
15. Löjtnant I Grönlund - Egron
16. Underlöjtnant A Lundbergh - Samoaflickan
17. Löjtnant G Hain - Primula
18. Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda
19. Löjtnant K Mannerstråle - X.Y.Z
20. Underlöjtnant C Dahlgren - Minette
Msv
1. Underlöjtnant Å Lundström - Joker
2. Underlöjtnant A Philipson - Odessa
3. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Ralf xx
4. Löjtnant G Silvén - Aramis
Svårare Lagtävlan för officerare
1. (Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva, Löjtnant F Martin - Kirk Kilisse, Underlöjtnant Å Lundström - Wallon, Löjtnant C M Björnstjerna - Narquois)
2. (Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno, Major G Björnström - Duett, Löjtnant Greve C G D Hamilton - Ilex, Löjtnant G Wersäll - Duktig)
3. (Underlöjtnant A Mollstadius - Dido, Löjtnant I Grönlund - Egron, Underlöjtnant H Strokirk - Drapa, Löjtnant I Grönlund - Barbro)
Individuellt i lagklassen
1. Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva
2. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno
3. Major G Björnström - Duett
1. Löjtnant Greve Ch Lewenhaupt - Arno
2. Löjtnant F Martin - Kirk Kilisse
3. Löjtnant B Kjellgren - Camembert
4. Underlöjtnant Å Lundström - Wallon
5. Underlöjtnant A Mollstadius - Dido
6. Löjtnant J Swartling - Stella
Svårare
1. Kapten R Lovén - Asta
2. Löjtnant Greve G Hamilton - Sapeur
3. Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva
4. Kapten I Holmquist - Miss Sonja
5. Underlöjtnant A Ståhle - Gri-Gri
6. Löjtnant H Tauson - Indra
7. Underlöjtnant C Dahlgren - Minette
Msv
1. Löjtnant P Malmsten - Why Not
2. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Xenia
3. Underlöjtnant A Hedberg - Sapristi
4. Löjtnant F Martin - Fanfar xx
5. Löjtnant C König - Corea
6. Löjtnant Greve G Hamilton - Reward
7. Löjtnant C Rosenblad - White Star
8. Kapten I Holmquist - Miss Sonja
9. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Bombard
10. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus Minerva
11. Underlöjtnant C G Bildt - Putte
12. Underlöjtnant A Ståhle - Gri-Gri
13. Löjtnant O Philipson - Sussi
14. Löjtnant H Tauson - Indra
15. Löjtnant I Grönlund - Egron
16. Underlöjtnant A Lundbergh - Samoaflickan
17. Löjtnant G Hain - Primula
18. Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda
19. Löjtnant K Mannerstråle - X.Y.Z
20. Underlöjtnant C Dahlgren - Minette
Msv
1. Underlöjtnant Å Lundström - Joker
2. Underlöjtnant A Philipson - Odessa
3. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Ralf xx
4. Löjtnant G Silvén - Aramis
Svårare Lagtävlan för officerare
1. (Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva, Löjtnant F Martin - Kirk Kilisse, Underlöjtnant Å Lundström - Wallon, Löjtnant C M Björnstjerna - Narquois)
2. (Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno, Major G Björnström - Duett, Löjtnant Greve C G D Hamilton - Ilex, Löjtnant G Wersäll - Duktig)
3. (Underlöjtnant A Mollstadius - Dido, Löjtnant I Grönlund - Egron, Underlöjtnant H Strokirk - Drapa, Löjtnant I Grönlund - Barbro)
Individuellt i lagklassen
1. Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva
2. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno
3. Major G Björnström - Duett