7-8/7 HOPPNING YSTAD 1917
Msv
1. Löjtnant A Florman - Sir Carson xx
2. Löjtnant Friherre R von Essen - Källefall
3. Löjtnant G Bildt - Isolde
4. Herr R Olsson - Maharaja xx
Msv
1. Löjtnant L Hedberg - Step
2. Löjtnant N Egnell - Simson
3. Fänrik C E Platen - Joffre
4. Löjtnant Å Lundström - Irish Molly
5. Ryttmästare Greve C F Piper - Jocasse
Svårare Lagtävlan
1. Kungl. Lifregementets dragoner
(Löjtnant Å Lundström - Wallon, Löjtnant B von Bornstedt - Omar, Fänrik Friherre C Strömfelt - Bobby)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant Greve H von Rosen - Running Sister
2. Fänrik Greve G F von Rosen - Sapeur
3. Löjtnant Å Lundström - Wallon
4. Underlöjtnant E Tamm - Baltic
5. Löjtnant P Wikström - Campanetta
6. Fänrik Friherre C Strömfelt - Bobby
7. Löjtnant H Lokrantz - Sapristi
8. Löjtnant B von Bornstedt - Omar
9. Löjtnant Greve H von Rosen - Sussi xx
10. Fänrik L von Stockenström - Reward
Msv
1. Löjtnant B von Bornstedt - Dukla
2. Löjtnant S Berlin - Mary
3. Fänrik Greve J De la Gardie - Mix X
4. Ryttmästare Friherre C von Blixen-Finecke - Teddy
5. Kapten G Montgomery - Candia
6. Underlöjtnant T Helleborg - Samona
1. Löjtnant A Florman - Sir Carson xx
2. Löjtnant Friherre R von Essen - Källefall
3. Löjtnant G Bildt - Isolde
4. Herr R Olsson - Maharaja xx
Msv
1. Löjtnant L Hedberg - Step
2. Löjtnant N Egnell - Simson
3. Fänrik C E Platen - Joffre
4. Löjtnant Å Lundström - Irish Molly
5. Ryttmästare Greve C F Piper - Jocasse
Svårare Lagtävlan
1. Kungl. Lifregementets dragoner
(Löjtnant Å Lundström - Wallon, Löjtnant B von Bornstedt - Omar, Fänrik Friherre C Strömfelt - Bobby)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant Greve H von Rosen - Running Sister
2. Fänrik Greve G F von Rosen - Sapeur
3. Löjtnant Å Lundström - Wallon
4. Underlöjtnant E Tamm - Baltic
5. Löjtnant P Wikström - Campanetta
6. Fänrik Friherre C Strömfelt - Bobby
7. Löjtnant H Lokrantz - Sapristi
8. Löjtnant B von Bornstedt - Omar
9. Löjtnant Greve H von Rosen - Sussi xx
10. Fänrik L von Stockenström - Reward
Msv
1. Löjtnant B von Bornstedt - Dukla
2. Löjtnant S Berlin - Mary
3. Fänrik Greve J De la Gardie - Mix X
4. Ryttmästare Friherre C von Blixen-Finecke - Teddy
5. Kapten G Montgomery - Candia
6. Underlöjtnant T Helleborg - Samona