5-7/5 HOPPNING STOCKHOLM 1916
Svårare
1. Underlöjtnant D Norling - Eros
2. Löjtnant C Grill - Falken
3. Kapten R Lovén - Asta
4. Direktör J Berghoff - Gold Coin
Svårare
1. Löjtnant Greve F Bonde - Miss Upset
2. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Erivan
3. Kapten R Lovén - Tärnan
4. Underlöjtnant H Arhusiander - Pullan
5. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
Svårare
1. Underlöjtnant H Arhusiander - Pullan
2. Löjtnant L Hedberg - Step
3. Ryttmästare Greve C Bonde - Emperor
4. Underlöjtnant C Löwenhjelm - John Knox
5. Underlöjtnant S Wawrinsky - Chevalier
Msv
1. Fänrik H von Bornstedt - Faust
2. Underlöjtnant R Örn - Mignon
3. Löjtnant G Reuterswärd - Pluck
4. Underlöjtnant C G Bildt - Brown Eagle
5. Underlöjtnant G Holmqvist - Frippe
6. Underlöjtnant K Wenström - Egron
Lättare
1. Fru G Trägårdh - Kirk Kilisse
2. Löjtnant G Samuelson - Burgas
3. Godsägare G Wahlberg - Regina von Emmeritz
Lättare
1. Fröken G Nordenfalk - Costa Negra
2. Fröken E Nordenfalk - Pluck
3. Fröken E Lindberg - Ilka
Msv
1. Herr A Danielson - Yrsa
2. Direktör J Berghoff - Alecon
3. Dr L Flodquist - Ascetica
4. Direktör J Berghoff - Gold Coin
Msv
1. Underlöjtnant P Janse - Lord Iron
2. Löjtnant Greve H von Rosen - Running Sister
Svårare Lagtävlan för officerare
1. (Ryttmästare Greve C Bonde - Tom, Fänrik H von Bornstedt - Falken, Underlöjtnant H Lagercrantz - Caratio, Ryttmästare Greve C von Rosen - Sindbad)
2. (Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus, Underlöjtnant B von Bornstedt - Dukla, Löjtnant Å Lundström - Wallon, Underlöjtnant P Brändström - Stella)
3. (Löjtnant L Hedberg - Step, Underlöjtnant Å Thelning - Solferino, Underlöjtnant S Colliander - Bobby, Underlöjtnant A Hedberg - Sapristi)
Individuellt i lagklassen
1. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
2. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus
3. Fänrik H von Bornstedt - Falken
1. Underlöjtnant D Norling - Eros
2. Löjtnant C Grill - Falken
3. Kapten R Lovén - Asta
4. Direktör J Berghoff - Gold Coin
Svårare
1. Löjtnant Greve F Bonde - Miss Upset
2. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Erivan
3. Kapten R Lovén - Tärnan
4. Underlöjtnant H Arhusiander - Pullan
5. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
Svårare
1. Underlöjtnant H Arhusiander - Pullan
2. Löjtnant L Hedberg - Step
3. Ryttmästare Greve C Bonde - Emperor
4. Underlöjtnant C Löwenhjelm - John Knox
5. Underlöjtnant S Wawrinsky - Chevalier
Msv
1. Fänrik H von Bornstedt - Faust
2. Underlöjtnant R Örn - Mignon
3. Löjtnant G Reuterswärd - Pluck
4. Underlöjtnant C G Bildt - Brown Eagle
5. Underlöjtnant G Holmqvist - Frippe
6. Underlöjtnant K Wenström - Egron
Lättare
1. Fru G Trägårdh - Kirk Kilisse
2. Löjtnant G Samuelson - Burgas
3. Godsägare G Wahlberg - Regina von Emmeritz
Lättare
1. Fröken G Nordenfalk - Costa Negra
2. Fröken E Nordenfalk - Pluck
3. Fröken E Lindberg - Ilka
Msv
1. Herr A Danielson - Yrsa
2. Direktör J Berghoff - Alecon
3. Dr L Flodquist - Ascetica
4. Direktör J Berghoff - Gold Coin
Msv
1. Underlöjtnant P Janse - Lord Iron
2. Löjtnant Greve H von Rosen - Running Sister
Svårare Lagtävlan för officerare
1. (Ryttmästare Greve C Bonde - Tom, Fänrik H von Bornstedt - Falken, Underlöjtnant H Lagercrantz - Caratio, Ryttmästare Greve C von Rosen - Sindbad)
2. (Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus, Underlöjtnant B von Bornstedt - Dukla, Löjtnant Å Lundström - Wallon, Underlöjtnant P Brändström - Stella)
3. (Löjtnant L Hedberg - Step, Underlöjtnant Å Thelning - Solferino, Underlöjtnant S Colliander - Bobby, Underlöjtnant A Hedberg - Sapristi)
Individuellt i lagklassen
1. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
2. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus
3. Fänrik H von Bornstedt - Falken