31/5-2/6 HOPPNING HELSINGBORG 1941
Svår A bed A
1. Löjtnant N Ankarcrona - Sampo
2. Ryttmästare H Gisle - Cork
3. Löjtnant K Wiksell - Vagabond
4. Löjtnant Greve S Bielke - Rockaway
5. Fröken L Wittmack - Mister DEN
6. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Halali
Svår B bed A
1. Löjtnant S Jung - Zeus
2. Fänrik H Rasmussen - Lotura
3. Fröken L Wittmack - Mister DEN
4. Ryttmästare H Gisle - Cork
5. Löjtnant H Sachs - Vanja
6. Löjtnant Friherre H von Blixen-Finecke - Avance
7. Löjtnant S Holm - Gits
8. Löjtnant K Wiksell - Vagabond
Msv bed A Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Löjtnant Å Nyholm - Miss Kiddy, Löjtnant K Wiksell - Salome, Löjtnant N Ankarcrona - Bäckahästen xx)
Individuellt i lagklassen
1. Herr R Helgesson - Sir Hag
2. Löjtnant S Jung - Zeus
3. Prljt K A Krarup - Fokina DEN
4. Löjtnant Å Nyholm - Miss Kiddy
5. Ryttmästare A Ståhle - Bob
6. Kapten N E Rydén - Pilatus xx
7. Löjtnant C F Follin - Husarprinsessan
Lätt bed A
1. Grosserer G B Hartmann - Moritz DEN
2. Fröken I Ekman - Fanny DEN
3. Löjtnant O Kjellander - Tavast
4. Ryttmästare A Ståhle - Bob
5. Prljt K A Krarup - Fokina DEN
Lätt bed A
1. Herr R Jacobsson - Edelweiss
2. Löjtnant Greve C F Hamilton - Filur
3. Fröken I Ekman - Fanny DEN
4. Löjtnant B von Braun - Ekotin
5. Dr H Wiedesheim-Paul - Vesslan
6. Fru S Peyron - Time
1. Löjtnant N Ankarcrona - Sampo
2. Ryttmästare H Gisle - Cork
3. Löjtnant K Wiksell - Vagabond
4. Löjtnant Greve S Bielke - Rockaway
5. Fröken L Wittmack - Mister DEN
6. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Halali
Svår B bed A
1. Löjtnant S Jung - Zeus
2. Fänrik H Rasmussen - Lotura
3. Fröken L Wittmack - Mister DEN
4. Ryttmästare H Gisle - Cork
5. Löjtnant H Sachs - Vanja
6. Löjtnant Friherre H von Blixen-Finecke - Avance
7. Löjtnant S Holm - Gits
8. Löjtnant K Wiksell - Vagabond
Msv bed A Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Löjtnant Å Nyholm - Miss Kiddy, Löjtnant K Wiksell - Salome, Löjtnant N Ankarcrona - Bäckahästen xx)
Individuellt i lagklassen
1. Herr R Helgesson - Sir Hag
2. Löjtnant S Jung - Zeus
3. Prljt K A Krarup - Fokina DEN
4. Löjtnant Å Nyholm - Miss Kiddy
5. Ryttmästare A Ståhle - Bob
6. Kapten N E Rydén - Pilatus xx
7. Löjtnant C F Follin - Husarprinsessan
Lätt bed A
1. Grosserer G B Hartmann - Moritz DEN
2. Fröken I Ekman - Fanny DEN
3. Löjtnant O Kjellander - Tavast
4. Ryttmästare A Ståhle - Bob
5. Prljt K A Krarup - Fokina DEN
Lätt bed A
1. Herr R Jacobsson - Edelweiss
2. Löjtnant Greve C F Hamilton - Filur
3. Fröken I Ekman - Fanny DEN
4. Löjtnant B von Braun - Ekotin
5. Dr H Wiedesheim-Paul - Vesslan
6. Fru S Peyron - Time