25-27/5 HOPPNING STOCKHOLM 1923
Svårare
1. Löjtnant H Wester - Hallå
2. Löjtnant H Laurell - Jenny
3. Löjtnant B Larsson - Haga
4. Kapten G Dyrsch - Sancta Lucia
5. Konsul S Jahnsson - Minsann
Svårare
1. Kapten G von Braun - Diana
2. Konsul S Jahnsson - Minsann
3. Herr G Wahlberg - Forward
4. Löjtnant B Larsson - Haga
5. Löjtnant W Dahlgren - Eos
6. Ryttmästare C König - Printo
7. Löjtnant E Hallberg - Faun
8. Löjtnant R Bäärnhielm - Reflex
Msv
1. Ryttmästare Greve A Cronhielm - N:r 127/4
2. Löjtnant C G Wallman - Pips
3. Löjtnant Friherre C De Geer - Brown Bean
4. Löjtnant Friherre G Falkenberg - Top Twig
5. Löjtnant O Nordling - Lord Gin
6. Generalmajor E Linder - Isp
7. Kapten P Söderström - Mascha
8. Löjtnant M Dyrssen - Flugan
9. Fänrik E Knutagård - Dione
10. Löjtnant F Lundeberg - Jutas
11. Löjtnant R Backman - Black Friday xx
Lättare
1. Fru A Hain - Pyret
2. Fröken M Flodquist - Following-On
3. Fru E Winblad von Walter - Jaccal
Lättare
1. Kapten H Holmqvist - Caballero
2. Fru E Winblad von Walter - Jaccal
3. Fru A Hain - Pyret
4. Fröken K Östberg - Holyday
Lättare
1. Studerande O Fahlstedt - Dollarprinsessan
2. Fröken B Flodqvist - Contra Costa
Svårare B Lagtävlan
1. Kungliga Livregementets Dragoner
(Löjtnant P Brändström - Czardas, Ryttmästare Greve C G Lewenhaupt - Rival, Ryttmästare F Martin - Kohort, Löjtnant Greve F Bernadotte af Wisborg - Bojar)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant P Brändström - Czardas
2. Ryttmästare Greve C G Lewenhaupt - Rival
3. Ryttmästare F Martin - Kohort
4. Löjtnant B Larsson - Haga
1. Löjtnant H Wester - Hallå
2. Löjtnant H Laurell - Jenny
3. Löjtnant B Larsson - Haga
4. Kapten G Dyrsch - Sancta Lucia
5. Konsul S Jahnsson - Minsann
Svårare
1. Kapten G von Braun - Diana
2. Konsul S Jahnsson - Minsann
3. Herr G Wahlberg - Forward
4. Löjtnant B Larsson - Haga
5. Löjtnant W Dahlgren - Eos
6. Ryttmästare C König - Printo
7. Löjtnant E Hallberg - Faun
8. Löjtnant R Bäärnhielm - Reflex
Msv
1. Ryttmästare Greve A Cronhielm - N:r 127/4
2. Löjtnant C G Wallman - Pips
3. Löjtnant Friherre C De Geer - Brown Bean
4. Löjtnant Friherre G Falkenberg - Top Twig
5. Löjtnant O Nordling - Lord Gin
6. Generalmajor E Linder - Isp
7. Kapten P Söderström - Mascha
8. Löjtnant M Dyrssen - Flugan
9. Fänrik E Knutagård - Dione
10. Löjtnant F Lundeberg - Jutas
11. Löjtnant R Backman - Black Friday xx
Lättare
1. Fru A Hain - Pyret
2. Fröken M Flodquist - Following-On
3. Fru E Winblad von Walter - Jaccal
Lättare
1. Kapten H Holmqvist - Caballero
2. Fru E Winblad von Walter - Jaccal
3. Fru A Hain - Pyret
4. Fröken K Östberg - Holyday
Lättare
1. Studerande O Fahlstedt - Dollarprinsessan
2. Fröken B Flodqvist - Contra Costa
Svårare B Lagtävlan
1. Kungliga Livregementets Dragoner
(Löjtnant P Brändström - Czardas, Ryttmästare Greve C G Lewenhaupt - Rival, Ryttmästare F Martin - Kohort, Löjtnant Greve F Bernadotte af Wisborg - Bojar)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant P Brändström - Czardas
2. Ryttmästare Greve C G Lewenhaupt - Rival
3. Ryttmästare F Martin - Kohort
4. Löjtnant B Larsson - Haga