23-24/6 HOPPNING BODEN 1944
Msv B bed A Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Fänrik B Dieden - Camouflage, Löjtnant G T:son Hedén - Ormen Långe, Löjtnant E Edelmalm-Nelson - Paprika)
Individuellt i lagklassen
1. Major A Welin - Bonita
2. Fänrik B Dieden - Camouflage
3. Löjtnant Å Nyholm - Kasim
4. Löjtnant G T:son Hedén - Ormen Långe
5. Major A Welin - Banjo
LA bed A
1. Konstapel C Stenbom - Lubbe
2. Kapten N Ringström - Sonette
3. Fanjunkare S Cegrell - Hyperbel
4. Major A Welin - Sefyr
5. Styckjunkare O Rosengren - Tally-Ho
6. Löjtnant Å Nyholm - Kasim
7. Fänrik B Boström - Negress
LA bed C
1. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
2. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
3. Kapten N Ringström - Sonette
4. Löjtnant E Edelman-Nelson - Paprika
5. Ryttmästare K-A Ljungquist
Höjdhoppning
1. Major A Welin - Bonita 1,88m
2. Fänrik B Dieden - Joakim 1,83m
3. Löjtnant R Mannerstråle - Tor 1,80m
4. Löjtnant O Wibom - Jehu 1,70m
LA bed A
1. Fänrik B Dieden - Camouflage
2. Fänrik L O Hamberg - Signal
3. Fänrik C G Björkman - Grinzing
4. Fänrik N Sköld - Hyperbel
5. Inspektörkonstapel N Lidén - Lappo
6. Kapten G Wahlberg - Master
7. Styckjunkare W Kemi - Mimi
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Fänrik B Dieden - Camouflage, Löjtnant G T:son Hedén - Ormen Långe, Löjtnant E Edelmalm-Nelson - Paprika)
Individuellt i lagklassen
1. Major A Welin - Bonita
2. Fänrik B Dieden - Camouflage
3. Löjtnant Å Nyholm - Kasim
4. Löjtnant G T:son Hedén - Ormen Långe
5. Major A Welin - Banjo
LA bed A
1. Konstapel C Stenbom - Lubbe
2. Kapten N Ringström - Sonette
3. Fanjunkare S Cegrell - Hyperbel
4. Major A Welin - Sefyr
5. Styckjunkare O Rosengren - Tally-Ho
6. Löjtnant Å Nyholm - Kasim
7. Fänrik B Boström - Negress
LA bed C
1. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
2. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
3. Kapten N Ringström - Sonette
4. Löjtnant E Edelman-Nelson - Paprika
5. Ryttmästare K-A Ljungquist
Höjdhoppning
1. Major A Welin - Bonita 1,88m
2. Fänrik B Dieden - Joakim 1,83m
3. Löjtnant R Mannerstråle - Tor 1,80m
4. Löjtnant O Wibom - Jehu 1,70m
LA bed A
1. Fänrik B Dieden - Camouflage
2. Fänrik L O Hamberg - Signal
3. Fänrik C G Björkman - Grinzing
4. Fänrik N Sköld - Hyperbel
5. Inspektörkonstapel N Lidén - Lappo
6. Kapten G Wahlberg - Master
7. Styckjunkare W Kemi - Mimi