2-3/2 HOPPNING UMEÅ 1946
Msv A bed A
1. Löjtnant H Zätterström - Babar
2. Ryttmästare K Wiksell - Kasim
3. Löjtnant H Zätterström - Bagatelle
4. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
Msv B bed A
1. Löjtnant S Darenius - Colette
2. Sergeant J Abrahamsson - Drabant
3. Överfurir Å Wiklund - Garanti
4. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
5. Överfurir S Lindbäck - Hyperbel
6. Löjtnant S Darenius - Rukás
LA bed C
1. Fänrik E A Follmark - Gloria
2. Löjtnant Å Reuterhäll - Cirkus
3. Löjtnant K Bergman - Ta-Ta
LA bed A
1. Poliskonstapel F Stenbom - Lappo
2. Poliskonstapel F Stenbom - Lubbe
3. Löjtnant K Bergman - Ta-Ta
3. Överfurir Å Wiklund - Garanti
5. Löjtnant P Brattström - Lule
6. Ryttmästare K A Ljungquist - Troll
7. Löjtnant Å Reuterhäll - Mungo
8. Löjtnant L Persson - Feodor
LB bed A
1. Löjtnant L Persson - Feodor
2. Ryttmästare K A Ljungquist - Cid
3. Ryttmästare K Wiksell - Mimusch
4. Ryttmästare K Henricson - Attis
5. Löjtnant Å Reuterhäll - Mungo
5. Löjtnant S Darenius - Colette
Lätt Kombinerad tävlan
1. Ryttmästare K Wiksell - Kasim
2. Löjtnant H Zätterström - Bagatelle
3. Överfurir S Lindbäck - Grinzing
4. Ryttmästare B Ljungquist - Trubadur
1. Löjtnant H Zätterström - Babar
2. Ryttmästare K Wiksell - Kasim
3. Löjtnant H Zätterström - Bagatelle
4. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
Msv B bed A
1. Löjtnant S Darenius - Colette
2. Sergeant J Abrahamsson - Drabant
3. Överfurir Å Wiklund - Garanti
4. Löjtnant T Bäcklund - Yngve
5. Överfurir S Lindbäck - Hyperbel
6. Löjtnant S Darenius - Rukás
LA bed C
1. Fänrik E A Follmark - Gloria
2. Löjtnant Å Reuterhäll - Cirkus
3. Löjtnant K Bergman - Ta-Ta
LA bed A
1. Poliskonstapel F Stenbom - Lappo
2. Poliskonstapel F Stenbom - Lubbe
3. Löjtnant K Bergman - Ta-Ta
3. Överfurir Å Wiklund - Garanti
5. Löjtnant P Brattström - Lule
6. Ryttmästare K A Ljungquist - Troll
7. Löjtnant Å Reuterhäll - Mungo
8. Löjtnant L Persson - Feodor
LB bed A
1. Löjtnant L Persson - Feodor
2. Ryttmästare K A Ljungquist - Cid
3. Ryttmästare K Wiksell - Mimusch
4. Ryttmästare K Henricson - Attis
5. Löjtnant Å Reuterhäll - Mungo
5. Löjtnant S Darenius - Colette
Lätt Kombinerad tävlan
1. Ryttmästare K Wiksell - Kasim
2. Löjtnant H Zätterström - Bagatelle
3. Överfurir S Lindbäck - Grinzing
4. Ryttmästare B Ljungquist - Trubadur