16-18/5 HOPPNING ÖREBRO 1958
Svår A A:1
1. Löjtnant Folke Widman - Good Luck xx
2. Löjtnant Tor Burman - Rouquade
2. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Pontus
4. Kapten Anders Gernandt - Galento
Msv B A:1
1. Kapten Barkander - Riva
2. Major Olof Stahre - Bomb
3. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Pontus
4. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Venecia
5. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
6. Disponent G Holmberg - Full of Fun xx
7. Kapten Anders Gernandt - Galento
Msv B Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Löjtnant P Fresk - Musse Pigg, Löjtnant L Wijnbladh - Bezique, Löjtnant T Burman - Kaskad, Ryttmästare A Widman - Bonny)
LA A:0
1. Löjtnant Tor Burman - Kaskad
2. Löjtnant Per Fresk - Musse Pigg
3. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
4. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Varro
5. Löjtnant Lennart Wijnbladh - Bezique
6. Major H von Blixen-Finecke - Sonny Girl
7. Disponent Gunnar Holmberg - Full of Fun xx
8. Löjtnant Lennart Tingdal - Gigant
LA A:0
1. Löjtnant Tor Burman - Kaskad
2. Löjtnant G Wahlström - Sonett
3. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
3. Löjtnant N Österlund - Pan
5. Ryttmästare Erik Hedenstierna - Vasall
6. Major Olof Stahre - Halma
6. Löjtnant G Holming - Jens
8. Kapten Olle Barkander - Riva
8. Direktör Tor Eliasson - Rebell
LA B:2
1. Ryttmästare Kurt Wiksell - Chouan
2. Direktör Tor Eliasson - Rebell
3. Löjtnant Lars Grönlund - Domino
4. Fru Ka Lundberg - Black Velvet xx
5. Fröken Ulla Svenfelt - Strix
LB A:0
1. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
2. Direktör Tor Eliasson - Rebell
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Chouan
4. Disponent Gunnar Holmberg - Full of Fun xx
4. Lantmästare C Eke-Göransson - Sunstar
6. Överfurir Lundahl - Diana
6. Löjtnant T Wiksell - Mitanni
8. Kapten Olle Barkander - Riva
9. Lantmästare C Eke-Göransson - Moonlight
9. Löjtnant Kjell Lindmark - Sabrina
Svår A A:1
1. Sergeant Stig Lundberg - Grane
2. Patron Börje Jeppsson - Lurifax
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Jeton
Msv A A:1
1. Sergeant Stig Lundberg - Grane
2. Direktör Tor Eliasson - Ilse
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Jeton
4. Major Olof Stahre - Bomb
Msv B A:0
1. Direktör Tor Eliasson - Rebell
1. Patron Börje Jeppsson - Lurifax
3. Löjtnant I Persson - Guide
4. Ryttmästare Kurt Wiksell - Jeton
LA A:1
1. Fru Birgit Knutsson - Alpensonne
2. Ryttmästare M Alexandersson - Valencia
3. Arkitekt Olle Jangård - Avance
4. Överfurir H Lundahl - Sonny Girl
5. Lantbrukare Lennart Pehrsson - Jeanette
6. Kapten Olle Barkander - Riva
LB A:1
1. Major Olof Stahre - Halma
2. Skeppsredare C-O Hillerström - Bojar
3. Löjtnant Nils Arne Nilsson - Ingela
4. Fröken I Hamilton - Pajazzo
5. Överfurir Sven Erik Johansson - Krabat
6. Direktör Tor Eliasson - Rebell
7. Fru Birgit Knutsson - Alpensonne
1. Löjtnant Folke Widman - Good Luck xx
2. Löjtnant Tor Burman - Rouquade
2. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Pontus
4. Kapten Anders Gernandt - Galento
Msv B A:1
1. Kapten Barkander - Riva
2. Major Olof Stahre - Bomb
3. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Pontus
4. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Venecia
5. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
6. Disponent G Holmberg - Full of Fun xx
7. Kapten Anders Gernandt - Galento
Msv B Lagtävlan
1. Kungliga Norrlands dragonregemente
(Löjtnant P Fresk - Musse Pigg, Löjtnant L Wijnbladh - Bezique, Löjtnant T Burman - Kaskad, Ryttmästare A Widman - Bonny)
LA A:0
1. Löjtnant Tor Burman - Kaskad
2. Löjtnant Per Fresk - Musse Pigg
3. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
4. Ryttmästare Dag Nätterqvist - Varro
5. Löjtnant Lennart Wijnbladh - Bezique
6. Major H von Blixen-Finecke - Sonny Girl
7. Disponent Gunnar Holmberg - Full of Fun xx
8. Löjtnant Lennart Tingdal - Gigant
LA A:0
1. Löjtnant Tor Burman - Kaskad
2. Löjtnant G Wahlström - Sonett
3. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
3. Löjtnant N Österlund - Pan
5. Ryttmästare Erik Hedenstierna - Vasall
6. Major Olof Stahre - Halma
6. Löjtnant G Holming - Jens
8. Kapten Olle Barkander - Riva
8. Direktör Tor Eliasson - Rebell
LA B:2
1. Ryttmästare Kurt Wiksell - Chouan
2. Direktör Tor Eliasson - Rebell
3. Löjtnant Lars Grönlund - Domino
4. Fru Ka Lundberg - Black Velvet xx
5. Fröken Ulla Svenfelt - Strix
LB A:0
1. Löjtnant Lars Sverke - Black and White
2. Direktör Tor Eliasson - Rebell
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Chouan
4. Disponent Gunnar Holmberg - Full of Fun xx
4. Lantmästare C Eke-Göransson - Sunstar
6. Överfurir Lundahl - Diana
6. Löjtnant T Wiksell - Mitanni
8. Kapten Olle Barkander - Riva
9. Lantmästare C Eke-Göransson - Moonlight
9. Löjtnant Kjell Lindmark - Sabrina
Svår A A:1
1. Sergeant Stig Lundberg - Grane
2. Patron Börje Jeppsson - Lurifax
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Jeton
Msv A A:1
1. Sergeant Stig Lundberg - Grane
2. Direktör Tor Eliasson - Ilse
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Jeton
4. Major Olof Stahre - Bomb
Msv B A:0
1. Direktör Tor Eliasson - Rebell
1. Patron Börje Jeppsson - Lurifax
3. Löjtnant I Persson - Guide
4. Ryttmästare Kurt Wiksell - Jeton
LA A:1
1. Fru Birgit Knutsson - Alpensonne
2. Ryttmästare M Alexandersson - Valencia
3. Arkitekt Olle Jangård - Avance
4. Överfurir H Lundahl - Sonny Girl
5. Lantbrukare Lennart Pehrsson - Jeanette
6. Kapten Olle Barkander - Riva
LB A:1
1. Major Olof Stahre - Halma
2. Skeppsredare C-O Hillerström - Bojar
3. Löjtnant Nils Arne Nilsson - Ingela
4. Fröken I Hamilton - Pajazzo
5. Överfurir Sven Erik Johansson - Krabat
6. Direktör Tor Eliasson - Rebell
7. Fru Birgit Knutsson - Alpensonne