15-18/3 HOPPNING STOCKHOLM 1951
Svår B bed A
1. Kapten S Jung - Muscot
2. Direktör T Eliasson - Grand Prix
3. Ryttmästare C-H Grönhagen - Casquette
4. Löjtnant Friherre Gustaf de Geer - Mimosa San
Msv B Handikap bed A Försök & final
1. Överfurir G Sandberg - Bequine
2. Patron B Jeppsson - Spitfire
3. Löjtnant B Lundén - Valkyrian
4. Överfurir S Holmgren - Smoky
5. Ryttmästare Å Reuterhäll - Mungo
6. Direktör T Eliasson - Grand Prix
7. Ryttmästare Kurt Wiksell - Pallasch
8. Direktör T Eliasson - Orvieto
9. Ryttmästare Friherre Hans von Blixen-Finecke - Master Rufus
10. Löjtnant L Wijnbladh - Baccarat
Msv B bed A
1. Kapten S Grape - Hambo
2. Kapten G Palm - Kuno
3. Fanjunkare S Cegrell - Matador
4. Överfurir S Holmgren - Smoky
5. Löjtnant L Wijnbladh - Baccarat
6. Löjtnant T Burman - Gaillard
LA bed A
1. Patron B Jeppsson - Spitfire
2. Sergeant K Lindforss - Kick
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Lambella
4. Löjtnant D Wijkander - Encore
5. Ryttmästare Å Nyholm - Madeira xx
6. Fröken R Bussler - Chérie
7. Löjtnant B Lundén - Zinka
8. Överfurir Å Wiklund - Jolly
LB bed A
1. Revisor T Willes - Kontakt
2. Kapten C-H Kjellin - Valkyrian
3. Överfurir G Hjertstedt - Big-Boy
4. Herr E Hawor - Hiawatha
5. Löjtnant L G Stangel - Sandy
6. Herr J-E Derkert - Brisk
7. Löjtnant G Casparsson - Etrusk
8. Ryttmästare Kurt Wiksell - Lambella
Utslagshoppning bed A Försök & Final
1. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Pandur
2. Överfurir G Hjerstedt - Big-Boy
3. Löjtnant B Hagy - Hassan
4. Sergeant G Zetterberg - Tolvajärvi
5. Sergeant K Lindforss - Kick
6. Fröken B Hansson - Egal
7. Kapten G Zachrisson - Hinden
8. Fru G Eliasson - Orleans
1. Kapten S Jung - Muscot
2. Direktör T Eliasson - Grand Prix
3. Ryttmästare C-H Grönhagen - Casquette
4. Löjtnant Friherre Gustaf de Geer - Mimosa San
Msv B Handikap bed A Försök & final
1. Överfurir G Sandberg - Bequine
2. Patron B Jeppsson - Spitfire
3. Löjtnant B Lundén - Valkyrian
4. Överfurir S Holmgren - Smoky
5. Ryttmästare Å Reuterhäll - Mungo
6. Direktör T Eliasson - Grand Prix
7. Ryttmästare Kurt Wiksell - Pallasch
8. Direktör T Eliasson - Orvieto
9. Ryttmästare Friherre Hans von Blixen-Finecke - Master Rufus
10. Löjtnant L Wijnbladh - Baccarat
Msv B bed A
1. Kapten S Grape - Hambo
2. Kapten G Palm - Kuno
3. Fanjunkare S Cegrell - Matador
4. Överfurir S Holmgren - Smoky
5. Löjtnant L Wijnbladh - Baccarat
6. Löjtnant T Burman - Gaillard
LA bed A
1. Patron B Jeppsson - Spitfire
2. Sergeant K Lindforss - Kick
3. Ryttmästare Kurt Wiksell - Lambella
4. Löjtnant D Wijkander - Encore
5. Ryttmästare Å Nyholm - Madeira xx
6. Fröken R Bussler - Chérie
7. Löjtnant B Lundén - Zinka
8. Överfurir Å Wiklund - Jolly
LB bed A
1. Revisor T Willes - Kontakt
2. Kapten C-H Kjellin - Valkyrian
3. Överfurir G Hjertstedt - Big-Boy
4. Herr E Hawor - Hiawatha
5. Löjtnant L G Stangel - Sandy
6. Herr J-E Derkert - Brisk
7. Löjtnant G Casparsson - Etrusk
8. Ryttmästare Kurt Wiksell - Lambella
Utslagshoppning bed A Försök & Final
1. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Pandur
2. Överfurir G Hjerstedt - Big-Boy
3. Löjtnant B Hagy - Hassan
4. Sergeant G Zetterberg - Tolvajärvi
5. Sergeant K Lindforss - Kick
6. Fröken B Hansson - Egal
7. Kapten G Zachrisson - Hinden
8. Fru G Eliasson - Orleans