15-17/5 HOPPNING NORRKÖPING 1914
Svårare
1. Underlöjtnant Å Lundström - Wallon
2. Löjtnant K Francke - Grivennick
3. Löjtnant Greve G Hamilton - Reward
4. Löjtnant J Swartling - Stella
5. Löjtnant R Zandrén - Samam
6. Löjtnant Friherre S Beck-Friis - Missan
Svårare
1. Löjtnant Greve G Hamilton - Sapeur
2. Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva
3. Underlöjtnant Å Lundström - Wallon
4. Löjtnant B Kjellgren - Camembert
5. Löjtnant G Blix - Mallow
6. Kapten R Lovén - Asta
7. Löjtnant Greve F Bonde - Miss Upset
Msv
1. Löjtnant G Blix - Mallow
2. Löjtnant C Rosenblad - White Star
3. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Full Cry
4. Löjtnant O Philipson - Sussi
5. Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda
6. Major G Björnström - Duett
7. Löjtnant S Westerling - Nancy
8. Underlöjtnant G Dyrsch - Blixt
9. Löjtnant L Rosengren - Cerebos
10. Löjtnant F Berglund - Spader Ess
11. Löjtnant G von Braun - Geishan
12. Löjtnant C M Björnstjerna - Narquois
13. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
14. Underlöjtnant H Laurell - Gerry
15. Underlöjtnant R Montgomery - Guinea
Msv Lagtävlan
1. (Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda, Underlöjtnant Å Lundström - Wallon, Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva, Löjtnant F Martin - Kirk Kilisse)
2. (Löjtnant W Virgin - Kroat, Löjtnant S Westerling - Nancy, Kapten R Lovén - Asta, Löjtnant Å Gylling - Paula)
3. (Major G Björnström - Duett, Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno, Underlöjtnant Dahlgren - Minette, Underlöjtnant R Montgomery - Guinea)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda
2. Löjtnant W Virgin - Kroat
3. Major G Björnström - Duett
4. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno
Lättare
1. Direktör J Berghoff - Gold Coin
2. Underlöjtnant V Egnell - Irma
3. Underlöjtnant E Beckman - Irma
4. Löjtnant O Westerdahl - Indian Girl
5. Underlöjtnant H Wahlberg - Hernoth
6. Herr E Forsell - Trebelli
1. Underlöjtnant Å Lundström - Wallon
2. Löjtnant K Francke - Grivennick
3. Löjtnant Greve G Hamilton - Reward
4. Löjtnant J Swartling - Stella
5. Löjtnant R Zandrén - Samam
6. Löjtnant Friherre S Beck-Friis - Missan
Svårare
1. Löjtnant Greve G Hamilton - Sapeur
2. Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva
3. Underlöjtnant Å Lundström - Wallon
4. Löjtnant B Kjellgren - Camembert
5. Löjtnant G Blix - Mallow
6. Kapten R Lovén - Asta
7. Löjtnant Greve F Bonde - Miss Upset
Msv
1. Löjtnant G Blix - Mallow
2. Löjtnant C Rosenblad - White Star
3. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Full Cry
4. Löjtnant O Philipson - Sussi
5. Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda
6. Major G Björnström - Duett
7. Löjtnant S Westerling - Nancy
8. Underlöjtnant G Dyrsch - Blixt
9. Löjtnant L Rosengren - Cerebos
10. Löjtnant F Berglund - Spader Ess
11. Löjtnant G von Braun - Geishan
12. Löjtnant C M Björnstjerna - Narquois
13. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
14. Underlöjtnant H Laurell - Gerry
15. Underlöjtnant R Montgomery - Guinea
Msv Lagtävlan
1. (Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda, Underlöjtnant Å Lundström - Wallon, Underlöjtnant B von Bornstedt - Godiva, Löjtnant F Martin - Kirk Kilisse)
2. (Löjtnant W Virgin - Kroat, Löjtnant S Westerling - Nancy, Kapten R Lovén - Asta, Löjtnant Å Gylling - Paula)
3. (Major G Björnström - Duett, Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno, Underlöjtnant Dahlgren - Minette, Underlöjtnant R Montgomery - Guinea)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant Greve P von Rosen - Miss Gonda
2. Löjtnant W Virgin - Kroat
3. Major G Björnström - Duett
4. Löjtnant Greve C Lewenhaupt - Arno
Lättare
1. Direktör J Berghoff - Gold Coin
2. Underlöjtnant V Egnell - Irma
3. Underlöjtnant E Beckman - Irma
4. Löjtnant O Westerdahl - Indian Girl
5. Underlöjtnant H Wahlberg - Hernoth
6. Herr E Forsell - Trebelli