12-14/5 HOPPNING NORRKÖPING 1916
Svårare
1. Löjtnant G Holmquist - Frippe
2. Kapten R Lovén - Asta
3. Ryttmästare Greve C Bonde - Emperor
4. Underlöjtnant B von Bornstedt - Gri-Gri
5. Löjtnant G Dyrsch - Blixt
6. Löjtnant G Hain - Triumf
7. Ryttmästare Greve C Bonde - Partout
Lättare
1. Fru G Trägårdh - Kirk Kilisse
Lättare
1. Herr G Wahlberg - Regina von Emmeritz
Svårare
1. Ryttmästare Greve C Bonde - Partout
2. Löjtnant G Montgomery - Candia
3. Löjtnant Greve G Hamilton - Reward
4. Direkt J Berghoff - Alecon
5. Löjtnant Å Lundström - Wallon
6. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
7. Underlöjtnant C Dahlgren - Minette
Msv
1. Fänrik G A Westerström - 130/2
2. Ryttmästare Greve P Hamilton - Morane Saulnier
3. Löjtnant Å Lundström - Irish Molly
4. Löjtnant S Westerling - Ena
5. Underlöjtnant R Kennedy - Sans Faute
6. Löjtnant O Philipson - Zinober
7. Fänrik L von Stockenström - 49/4
8. Löjtnant K Holmberg - Ikarus
Svårare
1. Kapten R Lovén - Asta
2. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
3. Ryttmästare Greve C Bonde - Falken
4. Löjtnant Å Lundström - Wallon
5. Underlöjtnant Friherre G Falkenberg - Corea
6. Löjtnant G Dyrsch - Blixt
7. Löjtnant Greve G Hamilton
Msv
1. Löjtnant G Kilman - Gåtan
2. Löjtnant Friherre K H Palmstierna - Husar
3. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Darius
4. Underlöjtnant R Örn - Mignon
5. Kapten J Tengberg - Völund
6. Fänrik Greve C von Schwerin - 120/Lif
1. Löjtnant G Holmquist - Frippe
2. Kapten R Lovén - Asta
3. Ryttmästare Greve C Bonde - Emperor
4. Underlöjtnant B von Bornstedt - Gri-Gri
5. Löjtnant G Dyrsch - Blixt
6. Löjtnant G Hain - Triumf
7. Ryttmästare Greve C Bonde - Partout
Lättare
1. Fru G Trägårdh - Kirk Kilisse
Lättare
1. Herr G Wahlberg - Regina von Emmeritz
Svårare
1. Ryttmästare Greve C Bonde - Partout
2. Löjtnant G Montgomery - Candia
3. Löjtnant Greve G Hamilton - Reward
4. Direkt J Berghoff - Alecon
5. Löjtnant Å Lundström - Wallon
6. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
7. Underlöjtnant C Dahlgren - Minette
Msv
1. Fänrik G A Westerström - 130/2
2. Ryttmästare Greve P Hamilton - Morane Saulnier
3. Löjtnant Å Lundström - Irish Molly
4. Löjtnant S Westerling - Ena
5. Underlöjtnant R Kennedy - Sans Faute
6. Löjtnant O Philipson - Zinober
7. Fänrik L von Stockenström - 49/4
8. Löjtnant K Holmberg - Ikarus
Svårare
1. Kapten R Lovén - Asta
2. Ryttmästare Greve C Bonde - Tom
3. Ryttmästare Greve C Bonde - Falken
4. Löjtnant Å Lundström - Wallon
5. Underlöjtnant Friherre G Falkenberg - Corea
6. Löjtnant G Dyrsch - Blixt
7. Löjtnant Greve G Hamilton
Msv
1. Löjtnant G Kilman - Gåtan
2. Löjtnant Friherre K H Palmstierna - Husar
3. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Darius
4. Underlöjtnant R Örn - Mignon
5. Kapten J Tengberg - Völund
6. Fänrik Greve C von Schwerin - 120/Lif