12-14/5 HOPPNING GÖTEBORG 1944
Svår B bed A
1. Löjtnant I Swedrup - Comtesse
2. Ryttmästare S Holm - Geza
3. Ryttmästare N Ankarcrona - Sampo
4. Löjtnant J Key - Croupade
Msv A bed A
1. Ryttmästare S Holm - Geza
2. Fänrik A Gernandt - Ney
3. Kapten C Smith - Lord
4. Löjtnant O Kjellander - Tavast
5. Ryttmästare N Ankarcrona - Sampo
Msv B bed A Lagtävlan
1. Kungliga Göta artilleriregemente lag 1
(Löjtnant P I Ruste - Donovan, Löjtnant O Kjellander - Finn, Kapten Greve G Hamilton - Fair Play, Löjtnant K-Å Hultberg - Embla)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant S Kuylenstjerna - Honey-Moon
2. Ryttmästare N Ankarcrona - Ohoj
3. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
4. Löjtnant P I Ruste - Donovan
5. Direktör T Eliasson - Ambassadeur
6. Kapten H Höglund - Mickel
7. Fänrik B von Stapelmohr - Dragon
8. Löjtnant P I Ruste - Etikette
LA bed A
1. Löjtnant P I Ruste - Donovan
2. Löjtnant S Kuylenstjerna - Honey-Moon
3. Fänrik Greve A Lewenhaupt - Intermezzo
4. Dispaschör K Pineus - Bogatir
4. Löjtnant P I Ruste - Etikette
6. Fänrik R Fischerström - Bäckasin
7. Överstelöjtnant Friherre H Strömfelt - Nimbus
8. Kapten Greve G Hamilton - Fair Play
9. Löjtnant J Key - Cocotte
10. Löjtnant P A Brattström - Lule
LA bed A
1. Dispaschör K Pineus - Bogatir
2. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
3. Fänrik B Åhslund - Black Bess
4. Löjtnant H Rasmussen - Peder Spjuver
5. Civilingenjör N M Hartelius - Juanita
5. Fänrik G Strokirk - Mary Gold
7. Herr E Norén - Maritza
1. Löjtnant I Swedrup - Comtesse
2. Ryttmästare S Holm - Geza
3. Ryttmästare N Ankarcrona - Sampo
4. Löjtnant J Key - Croupade
Msv A bed A
1. Ryttmästare S Holm - Geza
2. Fänrik A Gernandt - Ney
3. Kapten C Smith - Lord
4. Löjtnant O Kjellander - Tavast
5. Ryttmästare N Ankarcrona - Sampo
Msv B bed A Lagtävlan
1. Kungliga Göta artilleriregemente lag 1
(Löjtnant P I Ruste - Donovan, Löjtnant O Kjellander - Finn, Kapten Greve G Hamilton - Fair Play, Löjtnant K-Å Hultberg - Embla)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant S Kuylenstjerna - Honey-Moon
2. Ryttmästare N Ankarcrona - Ohoj
3. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
4. Löjtnant P I Ruste - Donovan
5. Direktör T Eliasson - Ambassadeur
6. Kapten H Höglund - Mickel
7. Fänrik B von Stapelmohr - Dragon
8. Löjtnant P I Ruste - Etikette
LA bed A
1. Löjtnant P I Ruste - Donovan
2. Löjtnant S Kuylenstjerna - Honey-Moon
3. Fänrik Greve A Lewenhaupt - Intermezzo
4. Dispaschör K Pineus - Bogatir
4. Löjtnant P I Ruste - Etikette
6. Fänrik R Fischerström - Bäckasin
7. Överstelöjtnant Friherre H Strömfelt - Nimbus
8. Kapten Greve G Hamilton - Fair Play
9. Löjtnant J Key - Cocotte
10. Löjtnant P A Brattström - Lule
LA bed A
1. Dispaschör K Pineus - Bogatir
2. Ryttmästare Greve S Hamilton - Sandra
3. Fänrik B Åhslund - Black Bess
4. Löjtnant H Rasmussen - Peder Spjuver
5. Civilingenjör N M Hartelius - Juanita
5. Fänrik G Strokirk - Mary Gold
7. Herr E Norén - Maritza