11-13/6 HOPPNING STOCKHOLM 1936
Svårare B
1. Löjtnant H Gisle - Cork
2. Löjtnant P H Bauer - Monsun
3. Löjtnant Friherre C von Essen - Condor
4. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Christian
5. Herr B Anker - Atleth NOR
6. Löjtnant P H Bauer - Caprice
7. Direktör O W Lindström - Orestes
Msv Lagtävlan
1. Kungliga Livregementets husarer
(Fänrik C Lewenhaupt - Irroy, Underlöjtnant B Ljungqvist - Jakob, Löjtnant M Wernstedt - Hoppsan, Löjtnant C von Essen - Condor)
Msv Jakthoppning Stafetthoppning
1. NORGE
(Ryttmästare A Qvist - Schreck, Fru N Qvist - Incitatus, Arkitekt H D Löwenskiold - Rute, Fru B Nygaard - Jasmin)
2. SVERIGE
(Major G Dyrsch - Sparta, Ryttmästare Greve G F von Rosen - Fux, Ryttmästare Friherre D Hermelin - Kismet, Löjtnant B Wessel - Time)
Msv
1. Löjtnant G Reuterswärd - Tanja
2. Löjtnant S Holm - Gits
3. Löjtnant A Tollbom - Jawohl
4. Direktör Eliasson - Rex
5. Direktör O W Lindström - Orestes
6. Löjtnant M Bruzelius - Red Spinner
7. Löjtnant P H Bauer - Caprice
8. Fänrik L Bratt - Amarant
9. Fänrik K Trolle - Lux
10. Fänrik C Lewenhaupt - Irroy
Msv
1. Fänrik L Stendahl - Sarafan
2. Ryttmästare A R Ståhle - Eh-bien
3. Ryttmästare E Hallberg - Icar
4. Underlöjtnant K Wiksell - Vagabond
5. Löjtnant Strandh - Häxan
6. Fru R Hasselgren - Bouquet
Lättare
1. Direktör Mazetti-Nissen - Eh-bien
2. Direktör A Öhlin - Lenti xx
3. Löjtnant E Barkman - Radiata
4. Kapten C M Pereswetoff-Morath - Duktig
5. Löjtnant H Strandh - Häxan
6. Herr T Bergman-Olsson - Juanita
7. Kapten C Peyron - Clothar
1. Löjtnant H Gisle - Cork
2. Löjtnant P H Bauer - Monsun
3. Löjtnant Friherre C von Essen - Condor
4. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Christian
5. Herr B Anker - Atleth NOR
6. Löjtnant P H Bauer - Caprice
7. Direktör O W Lindström - Orestes
Msv Lagtävlan
1. Kungliga Livregementets husarer
(Fänrik C Lewenhaupt - Irroy, Underlöjtnant B Ljungqvist - Jakob, Löjtnant M Wernstedt - Hoppsan, Löjtnant C von Essen - Condor)
Msv Jakthoppning Stafetthoppning
1. NORGE
(Ryttmästare A Qvist - Schreck, Fru N Qvist - Incitatus, Arkitekt H D Löwenskiold - Rute, Fru B Nygaard - Jasmin)
2. SVERIGE
(Major G Dyrsch - Sparta, Ryttmästare Greve G F von Rosen - Fux, Ryttmästare Friherre D Hermelin - Kismet, Löjtnant B Wessel - Time)
Msv
1. Löjtnant G Reuterswärd - Tanja
2. Löjtnant S Holm - Gits
3. Löjtnant A Tollbom - Jawohl
4. Direktör Eliasson - Rex
5. Direktör O W Lindström - Orestes
6. Löjtnant M Bruzelius - Red Spinner
7. Löjtnant P H Bauer - Caprice
8. Fänrik L Bratt - Amarant
9. Fänrik K Trolle - Lux
10. Fänrik C Lewenhaupt - Irroy
Msv
1. Fänrik L Stendahl - Sarafan
2. Ryttmästare A R Ståhle - Eh-bien
3. Ryttmästare E Hallberg - Icar
4. Underlöjtnant K Wiksell - Vagabond
5. Löjtnant Strandh - Häxan
6. Fru R Hasselgren - Bouquet
Lättare
1. Direktör Mazetti-Nissen - Eh-bien
2. Direktör A Öhlin - Lenti xx
3. Löjtnant E Barkman - Radiata
4. Kapten C M Pereswetoff-Morath - Duktig
5. Löjtnant H Strandh - Häxan
6. Herr T Bergman-Olsson - Juanita
7. Kapten C Peyron - Clothar