1-4/6 HOPPNING MALMÖ 1916
Svårare
1. Löjtnant G Kilman - Gåtan
2. Underlöjtnant Friherre G Falkenberg - Corea
3. Underlöjtnant P Janse - Lord Iron
4. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Erivan
5. Ryttmästare Greve C Bonde - Partout
6. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Medusa
7. Löjtnant G Montgomery - Candia
8. Löjtnant Greve H von Rosen - Sussi xx
9. Underlöjtnant S Wawrinsky - Chevalier
Msv
1. Underlöjtnant S Wawrinsky - Ametist
2. Löjtnant L Hedberg - Step
3. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Fanfaron xx
4. Löjtnant S Colliander - Bobby
5. Underlöjtnant C Löwenhjelm - John Knox
6. Ryttmästare B Salmson - Sans Faute
7. Underlöjtnant R Kennedy - Sans Faute
8. Ryttmästare Greve C F Piper - Jocasse
9. Löjtnant A Florman - Coleoni
10. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Tango
11. Underlöjtnant A Ekman - Husar
12. Löjtnant P Wikström - Campanetta
13. Ryttmästare F Rosencrantz - Ortodox xx
14. Löjtnant C Juhlin-Dannfelt - Holiday
Msv
1. Ryttmästare B Salmson - Svarta Katten
2. Ryttmästare F Rosencrantz - Ortodox xx
3. Löjtnant H Krafft - Flirt
4. Löjtnant Greve J Hamilton - Lillan
5. Löjtnant C Ridderstad - Reval
6. Underlöjtnant S Nordenskiöld - Polly
Svårare Lagtävlan för officerare
1. (Löjtnant Å Lundström - Wallon, Löjtnant friherre J Beck-Friis - Venus, Löjtnant B von Bornstedt - Gri Gri, Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Tango)
2. (Löjtnant G Montgomery - Candia, Underlöjtnant G Holmqvist - Frippe, Löjtnant G Kilman - Gåtan, Underlöjtnant G Ström - Beda)
4. Löjtnant H Krafft - Emperor, Fänrik H von Bornstedt - Falken, Underlöjtnant R Örn - Partout, Ryttmästare Greve C Bonde - Tom)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant Å Lundström - Wallon
2. Löjtnant G Montgomery - Candia
3. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus
4. Löjtnant K Mannerstråle
5. Löjtnant H Krafft - Emperor
6. Löjtnant Greve F Bonde
Msv
1. Underlöjtnant Å Thelning - Solferino
2. Underlöjtnant A Ekman - Spader Ess
3. Underlöjtnant A Ekman - Irmelin
4. Underlöjtnant Friherre G Falkenberg - Grizzly Bear
5. Fänrik H von Bornstedt - Faust
6. Underlöjtnant Friherre C de Geer - Emden
7. Underlöjtnant Friherre S Gyllenstierna - Minette
8. Löjtnant B von Bornstedt - Dukla
9. Kapten Friherre G Gyllenstierna - Amiral
1. Löjtnant G Kilman - Gåtan
2. Underlöjtnant Friherre G Falkenberg - Corea
3. Underlöjtnant P Janse - Lord Iron
4. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Erivan
5. Ryttmästare Greve C Bonde - Partout
6. Löjtnant Greve G Lewenhaupt - Medusa
7. Löjtnant G Montgomery - Candia
8. Löjtnant Greve H von Rosen - Sussi xx
9. Underlöjtnant S Wawrinsky - Chevalier
Msv
1. Underlöjtnant S Wawrinsky - Ametist
2. Löjtnant L Hedberg - Step
3. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Fanfaron xx
4. Löjtnant S Colliander - Bobby
5. Underlöjtnant C Löwenhjelm - John Knox
6. Ryttmästare B Salmson - Sans Faute
7. Underlöjtnant R Kennedy - Sans Faute
8. Ryttmästare Greve C F Piper - Jocasse
9. Löjtnant A Florman - Coleoni
10. Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Tango
11. Underlöjtnant A Ekman - Husar
12. Löjtnant P Wikström - Campanetta
13. Ryttmästare F Rosencrantz - Ortodox xx
14. Löjtnant C Juhlin-Dannfelt - Holiday
Msv
1. Ryttmästare B Salmson - Svarta Katten
2. Ryttmästare F Rosencrantz - Ortodox xx
3. Löjtnant H Krafft - Flirt
4. Löjtnant Greve J Hamilton - Lillan
5. Löjtnant C Ridderstad - Reval
6. Underlöjtnant S Nordenskiöld - Polly
Svårare Lagtävlan för officerare
1. (Löjtnant Å Lundström - Wallon, Löjtnant friherre J Beck-Friis - Venus, Löjtnant B von Bornstedt - Gri Gri, Underlöjtnant Greve C Bernadotte af Wisborg - Tango)
2. (Löjtnant G Montgomery - Candia, Underlöjtnant G Holmqvist - Frippe, Löjtnant G Kilman - Gåtan, Underlöjtnant G Ström - Beda)
4. Löjtnant H Krafft - Emperor, Fänrik H von Bornstedt - Falken, Underlöjtnant R Örn - Partout, Ryttmästare Greve C Bonde - Tom)
Individuellt i lagklassen
1. Löjtnant Å Lundström - Wallon
2. Löjtnant G Montgomery - Candia
3. Löjtnant Friherre J Beck-Friis - Venus
4. Löjtnant K Mannerstråle
5. Löjtnant H Krafft - Emperor
6. Löjtnant Greve F Bonde
Msv
1. Underlöjtnant Å Thelning - Solferino
2. Underlöjtnant A Ekman - Spader Ess
3. Underlöjtnant A Ekman - Irmelin
4. Underlöjtnant Friherre G Falkenberg - Grizzly Bear
5. Fänrik H von Bornstedt - Faust
6. Underlöjtnant Friherre C de Geer - Emden
7. Underlöjtnant Friherre S Gyllenstierna - Minette
8. Löjtnant B von Bornstedt - Dukla
9. Kapten Friherre G Gyllenstierna - Amiral